PLANOWANY MIOT

zima 2016

Avia x Twin

Around The Stars Masterpiece of Armagedogz

Magic Moon's Celtic Twin (ISDS 342290)

HD A/A, ED 0/0, OCD free

CEA, PRA, CAT, Glaucoma free (2016)

CEA/CH normal

TNS normal

CL normal

serce wolne od wad wrodzonych (dr Garncarz, 2015)

49cm, 13kg

frisbee

BRIGHT STAR Speedy Dream  x  Trust Your Heart AROUND THE WORLD

HD A/A, ED 0/0,

LSÜ 0, OCD free

CEA, PRA, CAT, Glaucoma free

CEA/CH normal

TNS normal

CL normal

IGS normal
MDR1 +/+

57cm, 21kg

Sports: Agility Class 3, Herding Class 2

Szwajcaria

IRISH GIN From The Narrow Lane  x  Astra EASY

Avia jest suczką z ogromnym drive’m i niewyczerpanymi pokładami energii. Uwielbia pracę w każdej formie, wystarczy słowo i jest gotowa do wykonania stawianych jej zadań. W każdej sytuacji pracuje dla mnie. Najfajniejszą zabawką jest ta, którą ja trzymam w dłoni. Jeśli nie trzymam żadnej – nie szkodzi ;)

Ma bardzo wysoką motywację zarówno na zabawki jak i na jedzenie. Świetnie się szarpie, jest to dla niej najlepsza nagroda - warcząc, zapierając się i machając głową dać upust emocjom. Uwielbia aportować. W trakcie pracy jest skupiona, nie rozprasza się i nie odmawia wykonania zadania. Inne psy mogą dla niej nie istnieć, gdy pracuje nie zwraca na nie uwagi, jeśli się bawi z psami, to tylko w domu. Pała miłością do wszystkich ludzi (niestety). Poza 'trybem pracy' jest zupełnie nieuciążliwa - śpi, lub sama bawi się zabawkami i jest niewidzialnym pieskiem. W młodym wieku była dosyć czuła na dźwięki, do tej pory zwraca uwagę na wszystkie nowe odgłosy (zawsze nadstawia uszy i nadsłuchuje). W związku z tym mój ton głosu jest też dla niej bardzo ważny - jest wrażliwa na moje niezadowolenie, ale miły głos i pochwały dodają jej skrzydeł i pewności siebie. Podczas pracy jednak nakładana presja nie robi na niej wrażenia. Nie boi się strzałów czy burzy. Nie ma problemu z podróżowaniem, od małego pokonuje długie trasy i świetnie się w tym odnajduje.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw wybrałam psa ze Szwajcarii – Twina, czyli Magic Moon's Celtic Twin (Irish Gin from Narrow Lane x Astra Easy).
 

W domu Twin jest bezproblemowy, uwielbia się przytulać i jest cieniem Nicole. Jego ulubionym miejscem jest łóżko i odpoczywanie przy boku właścicielki. Chce być zawsze w centrum zainteresowania i uwagi. Czuje się swobodnie w każdym miejscu, nie sprawia problemów i odnajduje się w każdej sytuacji. Z łatwością dogaduje się z innymi psami, jednak gdy inny pies zaczyna bójkę potrafi mu odpowiedzieć. Ma bardzo dużo "will to please", uwielbia pracować i jest gotowy do pracy w ciągu sekundy niezależnie od okoliczności. Bardzo ważne dla mnie jest też to, że pomimo ogromnych pokładów energii potrafi zachować spokojną głowę i myśli podczas pracy, nie jest nadpobudliwy. Uważnie słucha co się do niego mówi i dlatego też łatwo prowadzi się go na torze, nie lubi popełniać błędów. Mimo swoich wymiarów jest bardzo szybki i zwinny. Na owcach natomiast jest bardzo skoncentrowanym i skupionym psem, jednak momentami zbyt szybkim. Uwielbia wodę ;) Podobnie jak Avia bardzo lubi też się szarpać. Z wad - najistotniejsza dla mnie - podczas spacerów z innymi psami pasie je (Avia nigdy nie miała takich pomysłów).

Ojciec Twina - Gin jest dla mnie przepięknym psem. Zajmuje się pasieniem owiec, ma ogromny drive i według opisów właścicieli - Twin jest jego kopią. Matka Easy biega agility, w 2011r. była na Mistrzostwach Świata z bardzo dobrym wynikiem. Rodzeństwo Twina również głównie trenuje agility i pasie owce.

Sam Twin trenuje agility (A3) i pasie owce (Trial 2). W 2014r był na EO.

Planując miot zwracałam uwagę szczególnie na zdrowie. Bardzo ważny dla mnie był charakter psa - bezproblemowy, łatwy do życia, odnajdujący się w każdej sytuacji. Pies uniwersalny, z dobrymi popędami, bardzo nastawiony na przewodnika. Łącząc Avię z Twinem nie kładłam nacisku na konkretny sport, ale na chęć do współpracy z człowiekiem i bezproblemowość. Wychodzę z założenia, że z bardzo dobrymi podstawami szczeniaki będą miały zacięcie do wykonywania stawianych przed nimi różnorodnych zadań, a  przy dobrej relacji z właścicielem każdy sport będzie dla psa dobrą zabawą. 

Dla szczeniaków szukam aktywnych, kochających domów, które będą chciały spróbować swoich sił w sportach kynologicznych.

Kilka wspaniałych osób już czeka na Chochliki Juniory, jednak jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania :) Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem szczeniaki powinny urodzić się w styczniu, a do nowych właścicieli trafić w marcu 2017.

Warunkiem dostania szczeniaka jest wcześniejsze poznanie Avii na żywo.

inbreed: 2%

Black Tricolour 73%

Red / Chocolate Tricolour 24%

Twin

zdjęcia: Chris Dutzi

Full  of  wool

HODOWLA  Z  PASJĄ

fot. Cyntia Zygmuntowicz