PLANOWANY MIOT

zima 2016

Avia x Twin

Around The Stars Masterpiece of Armagedogz

Magic Moon's Celtic Twin (ISDS 342290)

HD A/A, ED 0/0, OCD free

CEA, PRA, CAT, Glaucoma free (2016)

CEA/CH normal

TNS normal

CL normal

serce wolne od wad wrodzonych (dr Garncarz, 2015)

49cm, 13kg

frisbee

BRIGHT STAR Speedy Dream  x  Trust Your Heart AROUND THE WORLD

HD A/A, ED 0/0,

LSÜ 0, OCD free

CEA, PRA, CAT, Glaucoma free

CEA/CH normal

TNS normal

CL normal

IGS normal
MDR1 +/+

57cm, 21kg

Sports: Agility Class 3, Herding Class 2

Szwajcaria

IRISH GIN From The Narrow Lane  x  Astra EASY

Avia jest suczką z ogromnym drive’m i niewyczerpanymi pokładami energii. Uwielbia pracę w każdej formie, wystarczy słowo i jest gotowa do wykonania stawianych jej zadań. W każdej sytuacji pracuje dla mnie. Najfajniejszą zabawką jest ta, którą ja trzymam w dłoni. Jeśli nie trzymam żadnej – nie szkodzi ;)

Ma bardzo wysoką motywację zarówno na zabawki jak i na jedzenie. Świetnie się szarpie, jest to dla niej najlepsza nagroda - warcząc, zapierając się i machając głową dać upust emocjom. Uwielbia aportować. W trakcie pracy jest skupiona, nie rozprasza się i nie odmawia wykonania zadania. Inne psy mogą dla niej nie istnieć, gdy pracuje nie zwraca na nie uwagi, jeśli się bawi z psami, to tylko w domu. Pała miłością do wszystkich ludzi (niestety). Poza 'trybem pracy' jest zupełnie nieuciążliwa - śpi, lub sama bawi się zabawkami i jest niewidzialnym pieskiem. W młodym wieku była dosyć czuła na dźwięki, do tej pory zwraca uwagę na wszystkie nowe odgłosy (zawsze nadstawia uszy i nadsłuchuje). W związku z tym mój ton głosu jest też dla niej bardzo ważny - jest wrażliwa na moje niezadowolenie, ale miły głos i pochwały dodają jej skrzydeł i pewności siebie. Podczas pracy jednak nakładana presja nie robi na niej wrażenia. Nie boi się strzałów czy burzy. Nie ma problemu z podróżowaniem, od małego pokonuje długie trasy i świetnie się w tym odnajduje.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw wybrałam psa ze Szwajcarii – Twina, czyli Magic Moon's Celtic Twin (Irish Gin from Narrow Lane x Astra Easy).
 

W domu Twin jest bezproblemowy, uwielbia się przytulać i jest cieniem Nicole. Jego ulubionym miejscem jest łóżko i odpoczywanie przy boku właścicielki. Chce być zawsze w centrum zainteresowania i uwagi. Czuje się swobodnie w każdym miejscu, nie sprawia problemów i odnajduje się w każdej sytuacji. Z łatwością dogaduje się z innymi psami, jednak gdy inny pies zaczyna bójkę potrafi mu odpowiedzieć. Ma bardzo dużo "will to please", uwielbia pracować i jest gotowy do pracy w ciągu sekundy niezależnie od okoliczności. Bardzo ważne dla mnie jest też to, że pomimo ogromnych pokładów energii potrafi zachować spokojną głowę i myśli podczas pracy, nie jest nadpobudliwy. Uważnie słucha co się do niego mówi i dlatego też łatwo prowadzi się go na torze, nie lubi popełniać błędów. Mimo swoich wymiarów jest bardzo szybki i zwinny. Na owcach natomiast jest bardzo skoncentrowanym i skupionym psem, jednak momentami zbyt szybkim. Uwielbia wodę ;) Podobnie jak Avia bardzo lubi też się szarpać. Z wad - najistotniejsza dla mnie - podczas spacerów z innymi psami pasie je (Avia nigdy nie miała takich pomysłów).

Ojciec Twina - Gin jest dla mnie przepięknym psem. Zajmuje się pasieniem owiec, ma ogromny drive i według opisów właścicieli - Twin jest jego kopią. Matka Easy biega agility, w 2011r. była na Mistrzostwach Świata z bardzo dobrym wynikiem. Rodzeństwo Twina również głównie trenuje agility i pasie owce.

Sam Twin trenuje agility (A3) i pasie owce (Trial 2). W 2014r był na EO.

Planując miot zwracałam uwagę szczególnie na zdrowie. Bardzo ważny dla mnie był charakter psa - bezproblemowy, łatwy do życia, odnajdujący się w każdej sytuacji. Pies uniwersalny, z dobrymi popędami, bardzo nastawiony na przewodnika. Łącząc Avię z Twinem nie kładłam nacisku na konkretny sport, ale na chęć do współpracy z człowiekiem i bezproblemowość. Wychodzę z założenia, że z bardzo dobrymi podstawami szczeniaki będą miały zacięcie do wykonywania stawianych przed nimi różnorodnych zadań, a  przy dobrej relacji z właścicielem każdy sport będzie dla psa dobrą zabawą. 

Dla szczeniaków szukam aktywnych, kochających domów, które będą chciały spróbować swoich sił w sportach kynologicznych.

Kilka wspaniałych osób już czeka na Chochliki Juniory, jednak jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem pisz śmiało, postaram się odpowiedzieć na wszystkie pytania :) Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem szczeniaki powinny urodzić się w styczniu, a do nowych właścicieli trafić w marcu 2017.

Warunkiem dostania szczeniaka jest wcześniejsze poznanie Avii na żywo.

inbreed: 2%

Black Tricolour 73%

Red / Chocolate Tricolour 24%

Twin

zdjęcia: Chris Dutzi

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

Full  of  wool

HODOWLA  Z  PASJĄ

fot. Cyntia Zygmuntowicz