pierwsze kroki

Nazywam się Karolina, pochodzę z okolic Lublina, lecz aktualnie mieszkam i studiuję w Gdańsku. Psami - ich szkoleniem i wychowaniem interesuję się od 13 roku życia, czyli już 11 lat. Ciągle staram się poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w seminariach kynologicznych.

W 2019 roku zdobyłam uprawinienia sędziego frisbee USDDN.

Pierwszym moim czworonogiem był yorkshire terrier - Lucky, którego dostałam w 2008 roku. Razem z nim stawiałam pierwsze kroki w świecie psich sportów. Za nami liczne pokazy, festyny, występy publiczne; gdzie Lucky udowadniał, że małe psy również mają potencjał do nauki. Przemierzyliśmy całą Polskę zdobywając wiedzę na seminariach i obozach. Naszymi głównymi sportami były agility oraz obedience.


Tuż po mojej maturze, w maju 2013 pojawiła się Avia, zwana również Chochlikiem - suczka border collie. Przybyła z Gdyńskiej hodowli High Tension i od razu oczarowała resztę rodziny.

W 2016 pod moim przydomkiem Full of Wool pojawił się pierwszy miot po Avii. Na kolejny zdecydowaliśmy się cztery lata później, i właśnie wtedy podjęłam decyzję o zostawieniu córki Avii. Tak oto w 2020 roku dołączyła do nas Mjuu.

Naszym głównym sportem jest dogfrisbee, lecz okazjonalnie ćwiczymy też agility oraz pojawiamy się na owcach.

2019-07-13 04.23.21 1.jpg
press to zoom
press to zoom
press to zoom
fot. Paulina Miklas
fot. Paulina Miklas
press to zoom
press to zoom
DSC_2362
DSC_2362
press to zoom
fot. Paula Gumińska
fot. Paula Gumińska
press to zoom
press to zoom
1033144
1033144
press to zoom

Moja wizja

 

hodowlana

 

 

 

 

JESIENIĄ 2016 DOSTALIŚMY PRZYDOMEK

full of wool

51899572_1175530835943678_68289553559097

Moja hodowla jest hodowlą domową - mioty pojawiają się sporadycznie, wyłącznie wtedy kiedy sprzyjają ku temu warunki. Nie jest to moje źródło utrzymania, lecz pasja i potrzeba wniesienia czegoś do rasy. Dlatego też kojarzę psy wyłącznie przebadane, oraz takie, po których sama chciałabym mieć szczeniaka. Do każdego miotu przygotowuję się dużo wcześniej, a reproduktorzy wybierani są bardzo starannie. Priorytetem dla mnie jest zdrowie, następnie charakter i to, co pies sobą reprezentuje. Mój pies jest moim towarzyszem, przyjacielem, członkiem rodziny. Większość wyjść i podróży odbywa się z udziałem Avii, w związku z tym cenię sobie bardzo możliwość pójścia do kawiarni wiedząc, że pies będzie grzecznie leżał; w pociągu będzie bezproblemowym towarzyszem, a na głośnych eventach nie przestraszy się gwaru i hałasu. Na to też kładę duży nacisk dobierając reproduktorów.

 

Bardzo dużą uwagę poświęcam socjalizacji maluchów: od małego puszczam im dźwięki karetki, wiertarki, ruchu ulicznego, stukania, piszczenia, codziennie przy nich odkurzam oraz suszę włosy w kojcu, by nie bały się suszarki. Strzelam balonami, pokazuję różne powierzchnie, faktury, gdy są starsze - zabieram do kawiarni, centrum handlowego czy sklepu, pokazuję ruch uliczny (również nocą). Zapoznaję je z innymi ludźmi, dziećmi oraz zwierzętami. Przyzwyczajam do klatki, zostawania samemu w domu, uczę załatwiania się na podkłady. Szczenięta dobieram do właścicieli względem charakteru, a po odbiorze szczeniaka jestem ze wszystkimi w stałym kontakcie.

​​​​​​

 

 

 

 

fot. & wykonanie: weehee

dla kogo full of wool?

Dla swoich szczeniaków szukam aktywnych, znających potrzeby i specyfikę rasy opiekunów. Każdy zainteresowany szczeniakiem z mojej hodowli musi spotkać się ze mną na żywo oraz poznać matkę szczeniąt zanim miot pojawi się na świecie. Wymagam zrobienia badań: HD, ED, OCD, kręgosłup oraz serce w odpowiednim wieku oraz przedstawienie mi wyników wraz ze zdjęciami/opisem.

Z właścicielami moich szczeniąt pozostaję w kontakcie, jestem do dyspozycji i staram się pomóc w razie problemów.

Szczeniaki dobieram do przyszłych opiekunów biorąc pod uwagę wszelkie aspekty i indywidualne preferencje właścicieli, a w szczególności zważając na indywidualny charakter danego szczeniaka. Odbywa się to zazwyczaj w okolicach 5-6 tygodnia życia szczeniąt. Jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem napisz kilka słów o sobie, jakiego bordera szukasz, dlaczego interesuje Cię dany miot, jakie masz doświadczenie.

W razie pytań również jestem do dyspozycji! Mój e-mail: prus.kv@gmail.com.

 

ZANIM DO MNIE NAPISZESZ:

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
1/1

s

Full  of  wool

HODOWLA  Z  PASJĄ

fot. Cyntia Zygmuntowicz