pierwsze kroki

Nazywam się Karolina, pochodzę z okolic Lublina, lecz aktualnie mieszkam i studiuję w Gdańsku. Psami - ich szkoleniem i wychowaniem interesuję się od 13 roku życia, czyli już 11 lat. Ciągle staram się poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w seminariach kynologicznych.

W 2019 roku zdobyłam uprawinienia sędziego frisbee USDDN.

Pierwszym moim czworonogiem był yorkshire terrier - Lucky, którego dostałam w 2008 roku. Razem z nim stawiałam pierwsze kroki w świecie psich sportów. Za nami liczne pokazy, festyny, występy publiczne; gdzie Lucky udowadniał, że małe psy również mają potencjał do nauki. Przemierzyliśmy całą Polskę zdobywając wiedzę na seminariach i obozach. Naszymi głównymi sportami były agility oraz obedience.

 


Tuż po mojej maturze, w maju 2013 pojawiła się Avia, zwana również Chochlikiem - suczka border collie. Przybyła z Gdyńskiej hodowli High Tension i od razu oczarowała resztę rodziny.

Z Avią próbowałyśmy przeróżnych sportów: łącznie rok czasu trenowałyśmy agility w dwóch klubach (Na Fali oraz Juhuu), we własnym zakresie robiłyśmy podstawy obedience, jeśli pozwala na to możliwość pojawiamy się na owcach, lecz naszym głównym sportem jest dogfrisbee.

W 2016 pod moim przydomkiem Full of Wool pojawił się pierwszy miot.

 

s

Moja wizja

 

hodowlana

 

 

 

 

JESIENIĄ 2016 DOSTALIŚMY PRZYDOMEK

full of wool

Moja hodowla jest hodowlą domową - mioty pojawiają się sporadycznie, wyłącznie wtedy kiedy sprzyjają ku temu warunki. Nie jest to moje źródło utrzymania, lecz pasja i potrzeba wniesienia czegoś do rasy. Dlatego też kojarzę psy wyłącznie przebadane, oraz takie, po których sama chciałabym mieć szczeniaka. Do każdego miotu przygotowuję się dużo wcześniej, a reproduktorzy wybierani są bardzo starannie. Priorytetem dla mnie jest zdrowie, następnie charakter i to, co pies sobą reprezentuje. Mój pies jest moim towarzyszem, przyjacielem, członkiem rodziny. Większość wyjść i podróży odbywa się z udziałem Avii, w związku z tym cenię sobie bardzo możliwość pójścia do kawiarni wiedząc, że pies będzie grzecznie leżał; w pociągu będzie bezproblemowym towarzyszem, a na głośnych eventach nie przestraszy się gwaru i hałasu. Na to też kładę duży nacisk dobierając reproduktorów.

 

Bardzo dużą uwagę poświęcam socjalizacji maluchów: od małego puszczam im dźwięki karetki, wiertarki, ruchu ulicznego, stukania, piszczenia, codziennie przy nich odkurzam oraz suszę włosy w kojcu, by nie bały się suszarki. Strzelam balonami, pokazuję różne powierzchnie, faktury, gdy są starsze - zabieram do kawiarni, centrum handlowego czy sklepu, pokazuję ruch uliczny (również nocą). Zapoznaję je z innymi ludźmi, dziećmi oraz zwierzętami. Przyzwyczajam do klatki, zostawania samemu w domu, uczę załatwiania się na podkłady. Szczenięta dobieram do właścicieli względem charakteru, a po odbiorze szczeniaka jestem ze wszystkimi w stałym kontakcie.

 

 

 

 

fot. & wykonanie: weehee

s

dla kogo full of wool?

- nie sprzedaję szczeniaków "na kolanka" (tzn. jedynie jako rodzinny pies)

- równocześnie nie sprzedam szczeniaka osobie z wygórowanymi ambicjami sportowymi

- musisz być przygotowany na spotkanie ze mną i poznanie matki szczeniąt zanim miot pojawi się na świecie

- wymagam zrobienia badań min. HD, ED, OCD w odpowiednim wieku oraz przedstawienie mi wyników wraz ze zdjęciami

- z właścicielami moich szczeniąt pozostaję w kontakcie, jestem do dyspozycji cały czas, pomagam na tyle ile mogę

- niechętnie sprzedaję psy do dalszego rozmnażania

- nie sprzedaję szczeniaków na kolor oraz ze zdjęcia; przyszły właściciel może określić preferencje odnośnie płci szczeniaka, natomiast ostatecznego przydziału szczeniąt dokonuję ja w wieku najwcześniej 5-6 tygodni, dopasowując szczeniaki pod względem charakterów

- co do zasady nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz co masz do zaoferowania; jednak weź pod uwagę, że zgłasza się do mnie dużo więcej osób niż mam dostępnych szczeniąt - niektórzy czekają na szczeniaczka ponad rok, w związku z tym lepiej zgłosić się wcześniej :)

Podsumowując - szukam osób aktywnych, znających potrzeby rasy,

mających już doświadczenie z psami oraz sportami kynologicznymi

Jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem napisz kilka słów o sobie, jakiego bordera szukasz, dlaczego interesuje Cię dany miot, jakie masz doświadczenie itd. :) W razie pytań również jestem do dyspozycji! Mój e-mail: prus.kv@gmail.com.

 

ZANIM DO MNIE NAPISZESZ:

Full  of  wool

HODOWLA  Z  PASJĄ

fot. Cyntia Zygmuntowicz

Full of Wool FCI

Karolina Prus

Gdańsk, Poland

Follow me

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now