pierwsze kroki

Nazywam się Karolina, pochodzę z okolic Lublina, lecz aktualnie mieszkam i studiuję w Gdańsku. Psami - ich szkoleniem i wychowaniem interesuję się od 13 roku życia, czyli już 11 lat. Ciągle staram się poszerzać swoją wiedzę biorąc udział w seminariach kynologicznych.

W 2019 roku zdobyłam uprawinienia sędziego frisbee USDDN.

Pierwszym moim czworonogiem był yorkshire terrier - Lucky, którego dostałam w 2008 roku. Razem z nim stawiałam pierwsze kroki w świecie psich sportów. Za nami liczne pokazy, festyny, występy publiczne; gdzie Lucky udowadniał, że małe psy również mają potencjał do nauki. Przemierzyliśmy całą Polskę zdobywając wiedzę na seminariach i obozach. Naszymi głównymi sportami były agility oraz obedience.

 


Tuż po mojej maturze, w maju 2013 pojawiła się Avia, zwana również Chochlikiem - suczka border collie. Przybyła z Gdyńskiej hodowli High Tension i od razu oczarowała resztę rodziny.

Z Avią próbowałyśmy przeróżnych sportów: łącznie rok czasu trenowałyśmy agility w dwóch klubach (Na Fali oraz Juhuu), we własnym zakresie robiłyśmy podstawy obedience, jeśli pozwala na to możliwość pojawiamy się na owcach, lecz naszym głównym sportem jest dogfrisbee.

W 2016 pod moim przydomkiem Full of Wool pojawił się pierwszy miot.

 

s

Moja wizja

 

hodowlana

 

 

 

 

JESIENIĄ 2016 DOSTALIŚMY PRZYDOMEK

full of wool

Moja hodowla jest hodowlą domową - mioty pojawiają się sporadycznie, wyłącznie wtedy kiedy sprzyjają ku temu warunki. Nie jest to moje źródło utrzymania, lecz pasja i potrzeba wniesienia czegoś do rasy. Dlatego też kojarzę psy wyłącznie przebadane, oraz takie, po których sama chciałabym mieć szczeniaka. Do każdego miotu przygotowuję się dużo wcześniej, a reproduktorzy wybierani są bardzo starannie. Priorytetem dla mnie jest zdrowie, następnie charakter i to, co pies sobą reprezentuje. Mój pies jest moim towarzyszem, przyjacielem, członkiem rodziny. Większość wyjść i podróży odbywa się z udziałem Avii, w związku z tym cenię sobie bardzo możliwość pójścia do kawiarni wiedząc, że pies będzie grzecznie leżał; w pociągu będzie bezproblemowym towarzyszem, a na głośnych eventach nie przestraszy się gwaru i hałasu. Na to też kładę duży nacisk dobierając reproduktorów.

 

Bardzo dużą uwagę poświęcam socjalizacji maluchów: od małego puszczam im dźwięki karetki, wiertarki, ruchu ulicznego, stukania, piszczenia, codziennie przy nich odkurzam oraz suszę włosy w kojcu, by nie bały się suszarki. Strzelam balonami, pokazuję różne powierzchnie, faktury, gdy są starsze - zabieram do kawiarni, centrum handlowego czy sklepu, pokazuję ruch uliczny (również nocą). Zapoznaję je z innymi ludźmi, dziećmi oraz zwierzętami. Przyzwyczajam do klatki, zostawania samemu w domu, uczę załatwiania się na podkłady. Szczenięta dobieram do właścicieli względem charakteru, a po odbiorze szczeniaka jestem ze wszystkimi w stałym kontakcie.

 

 

 

 

fot. & wykonanie: weehee

s

dla kogo full of wool?

- nie sprzedaję szczeniaków "na kolanka" (tzn. jedynie jako rodzinny pies)

- równocześnie nie sprzedam szczeniaka osobie z wygórowanymi ambicjami sportowymi

- musisz być przygotowany na spotkanie ze mną i poznanie matki szczeniąt zanim miot pojawi się na świecie

- wymagam zrobienia badań min. HD, ED, OCD w odpowiednim wieku oraz przedstawienie mi wyników wraz ze zdjęciami

- z właścicielami moich szczeniąt pozostaję w kontakcie, jestem do dyspozycji cały czas, pomagam na tyle ile mogę

- niechętnie sprzedaję psy do dalszego rozmnażania

- nie sprzedaję szczeniaków na kolor oraz ze zdjęcia; przyszły właściciel może określić preferencje odnośnie płci szczeniaka, natomiast ostatecznego przydziału szczeniąt dokonuję ja w wieku najwcześniej 5-6 tygodni, dopasowując szczeniaki pod względem charakterów

- co do zasady nie liczy się kolejność zgłoszeń, lecz co masz do zaoferowania; jednak weź pod uwagę, że zgłasza się do mnie dużo więcej osób niż mam dostępnych szczeniąt - niektórzy czekają na szczeniaczka ponad rok, w związku z tym lepiej zgłosić się wcześniej :)

Podsumowując - szukam osób aktywnych, znających potrzeby rasy,

mających już doświadczenie z psami oraz sportami kynologicznymi

Jeśli jesteś zainteresowany szczeniakiem napisz kilka słów o sobie, jakiego bordera szukasz, dlaczego interesuje Cię dany miot, jakie masz doświadczenie itd. :) W razie pytań również jestem do dyspozycji! Mój e-mail: prus.kv@gmail.com.

 

ZANIM DO MNIE NAPISZESZ:

Full  of  wool

HODOWLA  Z  PASJĄ

fot. Cyntia Zygmuntowicz

Full of Wool FCI

Karolina Prus

Gdańsk, Poland

Follow me

 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
fot. Paula Gumińska